Haber

Antalya Valisi Yazıcı, Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Türk Polis Teşkilatının kuruluşundan bu yana Türk milletinin gurur kaynağı olduğunu belirtti.

Yazıcı, Türk Polis Teşkilatı’nın 178. kuruluş yılı münasebetiyle yayınladığı bildiride, Türk polisinin milletin güven ve huzurunun teminatı olduğunu vurguladı.

Devletimizin yapı taşlarından biri olan polis teşkilatımızın yerine getirdiği görev ve gösterdiği başarı ile şanlı Türk Milletinin gurur kaynağı olduğunun altını çizen Yazıcı, şunları kaydetti:

“Devletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü organize suç örgütü, terör örgütü, tehdit ve tehlikeye karşı mücadele eden Türk Polis Teşkilatı, kamu düzenini sağlamak için büyük bir azim ve kararlılıkla görev yapmaktadır. altın harflerle şanlı tarih.”

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Polis asker kadar disiplinli, avukat kadar avukat, anne kadar şefkatli olmalıdır” demişti. Devletinin emrinde ve vatandaşının hizmetinde olduğuna işaret eden Yazıcı, açıklamasına şöyle devam etti:

“Türk Polis Teşkilatı, başarılı çalışmalarıyla ilimizin en sadık turizm merkezlerinden biri haline gelmesine büyük katkı sağlıyor. Polisimizin bire bir azim ve kararlılıkla başarılı çalışmalarını sürdüreceğine yürekten inanıyorum. 178. yılını kutluyorum. yıl dönümünü kutlar, vatan ve bayrak uğrunda canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize baş sağlığı, görev başındaki polislerimize sağlık, memnuniyet ve başarılar dileriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu