Haber

Özel okul öncesi eğitim kurumları 71 ilde 13 Şubat’ta eğitim ve öğretime başlayacak.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), çalışan annelerin yoğun talebi üzerine depremin olduğu 10 ilin dışındaki özel okul öncesi eğitim kurumlarının 13 Şubat prestijiyle eğitim ve öğretime başlamasına karar verdi. ve yardım faaliyetlerini pekiştirmek isteyenler.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler ve iklim koşulları nedeniyle 6 Şubat 2023 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer imzasıyla illere gönderilen yazıda, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illeri ile afet bölgesi dışındaki diğer iller. ve özel okulların 20 Şubat’a kadar eğitim-öğretim faaliyetlerinin ortası olduğu hatırlatıldı.

Yazıda, mesai saatlerinde çocuklarını bırakacak yer bulamadıkları, ayrıca çalışan annelerin okul öncesi eğitimlerini pekiştirmek istedikleri gerekçesiyle okul öncesi kurumların açılması için bakanlığa yoğun taleplerin ulaştığı belirtildi. deprem bölgesinde yardım faaliyetleri

Bu kapsamda depremden etkilenen 10 il dışında 71 ildeki özel okul öncesi eğitim kurumlarının 13 Şubat’ta eğitim ve öğretime başlamasının uygun görüldüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu